Беласица не успя да се откъсне на върха след равенство с Витоша

Отборите на Беласица и Витоша (Бистрица) не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 в дербито между първия и втория от 32-ия кръг на Югозападната Трета лига. Домакините владееха повече топката и натискаха, но сериозните положения като цяло не бяха много в срещата. Симеон Бояджиев даде аванс на “комитите” в 11-ата минута от дузпа, а Георги Амзин изравни 10 минути преди края. Така домакините не успяха да подобрят формата си, след като в предишния кръг отстъпиха от Балкан и не можаха да увеличат преднината си пред “тигрите” на върха. Двубоят бе излъчен пряко по Sportal.bg и Sportal TV.

Беласица освободи двама в навечерието на сблъсъка с Витоша

Още от първите минути Беласица изглеждаше като по-активният от двата отбора, въпреки че не се създаваха сериозни положения. В 10-ата минута обаче след центриране към наказателното поле на гостите Теодор Димитров спря топката с ръка и съдията веднага отсъди дузпа. Зад топката застана Симеон Бояджиев и не сбърка - 1:0.

В следващите минути положения имаше и пред двете врати, като в 23-ата Кирил Георгиев трябваше да се намесва, за да избива удар от дистанция на Амзин. Беласица от своя страна залагаше повече на центриранията, които обаче не водеха до нещо по-опасно. В 27-ата минута обаче "комитите" се разминаха с втори гол. Центриране отдясно намери Аспарух Смилков, който не успя да овладее добре и така кълбото стигна до Марти Таушанов. Капитанът на домакините отправи коварен шут от границата на наказателното поле, но за негово нещастие топката кацна на напречната греда.

16 Беласица - Витоша (Бистрица)

До края на полувремето повече голове не паднаха и така петричани се оттеглиха с гол аванс на почивката.

Второто полувреме започна отново с натиск на домакините, но защитата на “бистришките тигри” се справяше с центриранията и атаките. В 67-ата минута след подаване от пряк свободен удар Слави Паскалев игра с глава, но вратарят на Бистрица улови.

В 80-ата минута обаче гостите сякаш от нищото успяха да изравнят. Амзин получи на границата на наказателното поле и с хубав шут прониза вратата на “комитите” - 1:1.

До края на срещата Беласица натисна своя съперник в търсене на победния гол, но така и не успя да го намери. Така и двата отбора прибраха по една точка в актива си. Петричани вече са със 73 пункта и са на първото място, а Витоша остава с 5 по-малко на втората позиция. До края на сезона в Югозападната Трета лига остават 6 кръга.

БЕЛАСИЦА 1:1 ВИТОША
1:0 Бояджиев (11) -д.
1:1 Амзин (80)

Стартови състави:

Беласица: 1. Кирил Георгиев, 7. Аспарух Смилков, 5. Мартин Русков, 13. Атанас Димитров, 11. Атанас Чепилов, 6. Симеон Бояджиев, 88. Айвън Ангелов, 17. Иван Вълчанов, 8. Живко Димитров, 10. Аспарух Смилков, 20. Марти Таушанов

Витоша: 1. Валентин Галев, 3. Здравко Панев, 5. Джулио Чарлов, 6. Теодор Димитров, 7. Кристиян Кочилов, 10. Георги Амзин, 22. Георги Найденов, 27. Слави Паскалев, 77. Цветомир Вачев, 80. Мартин Станкев, 99. Християн Димитров

Снимки: Борислав Трошев